הכירו את הדור הבא של שירותי הבריאות והוולנס

מאמר מערכת: רפואה
פברואר 2020

הכירו את הדור הבא של שירותי הבריאות והוולנס

רפואה מותאמת אישית הפכה בשנים האחרונות כאמצעי נפוץ למניעה ולטיפול במחלות שונות. רפואה פרואקטיבית, או מניעתית, לוקחת את ההתאמה האישית צעד אחד קדימה ומסייעת לכם פשוט להישאר בריאים.

אורח החיים המודרני עמוס משימות ויעדים שמשאירים לנו מעט מאוד זמן להתמקד בדבר החשוב ביותר, הלא הוא הבריאות שלנו.  הלכה למעשה, הדאגה הבריאותית מתעוררת לרוב כאשר מתפתחים תסמינים שונים המעידים על מחלה מסוימת.

בעוד שהרפואה המסורתית המוכרת לכולנו מתמקדת בריפוי של מחלות שכבר התפתחו, ניטור ומיתון של תסמינים שונים ושמירה על איזון של מצבים כרוניים, הרפואה הפרואקטיבית לוקחת את עולם הרפואה צעד אחד קדימה ומסייעת במניעת מחלות ומצבים בריאותיים שונים.

מדובר בסוג של רפואה מונעת שמטרתה להשקיע זמן ומשאבים לשם מניעה של מחלות או ניהול של מצבים כרוניים בשלבים הראשונים להתפתחותם, עוד לפני שהם מחמירים וגורמים לסיבוכים. הרפואה הפרואקטיבית מתייחסת למגוון מאפיינים גופניים, נפשיים וסביבתיים, להם השפעה אפשרית על הבריאות הפיזית והמנטלית. הטיפול מתבצע בגישה מולטי דיציפלינרית הכוללת שיתוף פעולה בין גורמים רבים, בהם רופאים מומחים, מטפלים מעולם הרפואה האלטרנטיבית, מאמני כושר ולעיתים גם מטפלים נפשיים.

תכנית הmembers מבוססת על הרפואה הפרואקטיבית ומציעה מעטפת בריאותית הוליסטית המותאמת אישית לכל מטופל. בשיתוף עם צוות רב מקצועי הכולל, רופא מומחה, מדקרים ומטפלים אלטרנטיביים, מעסים, תזונאים, נטורופתים, מאמני כושר ובמידת הצורך גם פסיכולוגים, מתוכננת תכנית אישית אשר לא מסייעת רק במניעת מחלות בעתיד, אלא גם בשיפור איכות החיים.

איך זה עובד?

בשלב הראשון תתקיים פגישה אישית עם רופא בכיר אשר יבצע תשאול רפואי מעמיק בכל הנוגע לאורחות החיים, לתזונה, לתלונות כרוניות (כמו למשל כאבים מתמשכים) ועוד. הרופא המלווה, יבחן גם את ההיסטוריה הרפואית וקיום של מחלות תורשתיות. בהתאם לנתונים שנאספו, תותאם סדרת בדיקות רפואיות, הכוללת בדיקות מעבדה , בדיקת EEGלבחינת התפקודים הקוגניטיביים, ובדיקות גנטיות להתאמה תזונתית ובחינה של מחלות גנטיות. בשיתוף עם הצוות הרב מקצועי תותאם תוכנית אישית הכוללת טיפולים רפואיים, טיפולים אלטרנטיביים, התאמה תזונתית וכן גם תכנית כושר אישית, בהתאם לצרכים שיעלו מהבדיקות והנתונים בכלל.

מאמר מערכת: רפואה

מערכת המרכז Livewell מורכבת מגורמי מקצוע מומחים בתחומי ידע מגוונים, אנו שמחים לשתף אתכם בידע שלנו בנושאי בריאות, גוף ונפש, ומקווים ללוות אתכם לחיים בריאים ומאושרים יותר.